8 احمدی نژاد 2 - ولایت
سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
هرگاه [بذر] دوستی رویید، کمک رساندن به یکدیگر و پشتیبانی از یکدیگر، واجب می گردد . [امام علی علیه السلام]
احمدی نژاد 2 - ولایت
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • پارسی یار
 • سخنان افشاگرانه احمدی نژاد
   
  دکتر محمود احمدی نژاد چهارشنبه شب در مراسم افطار دانشجویان نخبه و تشکل های دانشجویی، طی سخنانی صریح به سوالات و ابهامات دانشجویان در مورد مسائل مختلف کشور پاسخ داد. 

  رئیس جمهور در مورد پرونده هسته ای گفت: کسانی بودند و هستند که به طور منظم اطلاعات هسته ای کشورمان را به دشمن می دادند و ما مستندات فعالیت های آنها را داریم . آنها دشمن را تحریک می کردند و به آنها می گفتند چرا در صدور قطعنامه هسته ای تاخیر می کنید، زودتر قطعنامه بدهید. بعد که غربی ها قطعنامه می دادند، اینها به دشمن می گفتند چرا قطعنامه ضعیف بود، فشار را زیاد کنید تا تسلیم شوند. این افراد اطلاعات بحث های درونی مسئولان در مورد پرونده هسته ای را به غربی ها می دادند که مثلا فلانی با فلانی در موضوعی اختلاف دارند.

  دکتر احمدی نژاد ادامه داد: دستگاه اطلاعاتی ما که در صدد برآمد با این ها برخورد کند،  تاکنون فشارهای زیادی را متحمل شده است و البته آنها فشارشان را ادامه می دهند، اما ما ایستاده ایم و اگر لازم باشد موضوع را جار می زنیم و لازم باشد شهر به شهر، کوچه به کوچه می رویم و در مورد این ها با مردم سخن می گوییم. اگر این ها بخواهند به کار خودشان ادامه دهند و به دستگاه قضایی و اطلاعاتی فشار بیاورند، اسم آنها و مستندات و مدارک جاسوسی آنها را منتشر می کنیم. چرا وزارت اطلاعات مستندات این ها را منتشر نمی کند؟

  محمود احمدی نژاد اضافه کرد: غربی ها اخیرا مایوس شده اند. چنانچه یکی از این غربی ها به من گفت: ما معتقدیم که باید دوره احمدی نژاد بگذرد. در این دوره نمی شود کاری کرد. به او گفتم که احمدی نژاد کسی نیست. باید دوره خداپرستی بگذرد که شما بتوانید در ایران کاری بکنید و امتیازی بکیرید. ملت ایران ایستاده است.  
   
  رئیس جمهور افزود : طی دوسال اخیر به لطف خدا چرخه سوخت هسته ای تکمیل شده و علاوه برآن برخی تحمیل های سنگین علیه ملت ایران نیز کنار گذاشته شده است. ملت ایران آماده گفتگو با همه در مورد مسائل مختلف جهان است اما از حقوق مسلم خود در موضوع هسته ای سرسوزنی عقب نمی رود. قدرت های زورگو باید اجازه دهند آژانس به فعالیت قانونی خود بپردازد تا آبرویشان حفظ شود زیرا در دو سال اخیر هرچه بیشتر فشار آورده اند به ضرر خودشان بوده است .
   
  دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه خودباوری لازمه همه کارهاست گفت : رمز پیروزی در مسائل مختلف به ویژه موضوع هسته ای، ایستادگی است زیرا در غیر این صورت استقلال ما در دیگر عرصه ها را نیز می گیرند.
   
  رئیس جمهور در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در مورد تعلل در پیگیری مساله دانشگاه آزاد نیز اظهار داشت: برخی مقامات بلندپایه توصیه کرده اند در شرایط هسته ای روی این موضوع فشار نیاوریم.  

  جوابیه دانشگاه آزاد
  رئیس جمهور در ادامه با ذکر چندین نمونه، مسائل دانشگاه آزاد را ارائه کرد و گفت: دانشگاه آزاد فقط در یک نمونه با یک مرکز تحقیقاتی وابسته به یک مجمع و سازمان که از بودجه دولتی استفاده می کند قرار دادی 4 میلیاردی منعقد کرده است که نقش مصر در معادلات منطقه ای را بررسی کند. من به این ها نامه نوشتم که یک دانشجوی علوم سیاسی می تواند این را به عنوان یک رساله دانشجویی انجام دهد. این موضوع به چه درد دانشگاه آزاد می خورد، قرار داد مطالعاتی دیگری داشتند در مورد مناسبات بین الملل و ... شما معادل همین پول را می توانستید به دانشجویان تخفیف بدهید. این رقم یک درصد بودجه آموزشی دانشگاه آزاد است.

  به گزارش الف، در این زمان، دانشجویان عضو برخی تشکل های وابسته به دانشگاه آزاد - اتحادیه اول و اتحادیه دوم - به صحبت های رئیس جمهور اعتراض کرده وخواستار عدم دخالت دولت در امور این دانشگاه شدند.

  رئیس جمهور در پاسخ اظهار داشت: این دانشگاه کار اقتصادی می کند، نه کار آموزشی. درصدی به عنوان مالیات از حقوق کارکنان خود کم می کند اما به دستگاه دولتی مسئول این امر نمی دهد. دولت نزدیک 120 میلیارد تومان به این دانشگاه کمک مالی کرده است. زمین در اختیار این دانشگاه قرار داده است. دانشگاه آزاد را ازبسیاری عوارض معاف کرده است. اما در عوض، چرا مثلا 4 میلیارد تومان باید صرف کاری شود که بر خلاف ماموریت آموزشی این دانشگاه است. چرا این هزینه های هنگفت را در مکان های ورزشی، خوابگاه ها، تخفیف شهریه و ... صرف نمی کنند. این دانشگاه کار اقتصادی می کند.

  رئیس جمهور در حالیکه با شعار "فقر و فساد و تبعیض، احمدی نژاد به پا خیز" دانشجویان مواجه شده بود، ادامه داد: به ما گفتند، سکوت کنیم چون سیاسی می شود. چرا وقتی می خواهیم یک نقطه را اصلاح کنیم سیاسی می کنند. برای آنکه سیاسی نکنند، سکوت کردیم. ما دوستار دانشجویان، اساتید و اصل دانشگاه هستیم، اما مدیریت و روش اداره دانشگاه را باید اصلاح کرد. اگر می خواستیم با دانشگاه آزاد برخورد کنیم، من اجازه می دادم نتیجه تحقیق و تفحص از این دانشگاه منتشر شود.
   
  عطف به مطالب منتشرشده در مورد سخنان رئیس جمهور در جمع دانشجویان، دانشگاه آزاد اسلامی جوابیه زیر را ارسال نمود که از نظر بینندگان می گذرد:

  1 ـ سیاست دانشگاه آزاد اسلامی‌، در قبال اظهارات ریاست محترم جمهوری‌، همواره حفظ حرمت و جایگاه ایشان و خویشتن داری بوده و همیشه بر لزوم رعایت شان و منزلت رئیس جمهور اسلامی ایران در میان جامعه میلیونی دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی تاکید شده است. همچنین این دانشگاه همواره تلاش نموده است ضمن همراهی و همدلی با دولت محترم در برابر ناملایمات صبوری و از انتقادات و توصیه‌های خیرخواهانه و مشفقانه استقبال نماید.

  2 ـ انعقاد قرارداد‌های پژوهشی و تحقیقاتی در تمام دانشگاههای کشور و دنیا یک ارزش و امتیاز تلقی گردیده و دانشگاه‌های دولتی نیز سالانه میلیاردها تومان از ردیف بودجه مملکت را صرف انعقاد قراردادهای پژوهشی می‌کنند. لیکن مطالب مندرج در خصوص رقم و حجم قراردادهای پژوهشی نادرست بوده و به نظر می‌رسد ناشی از اشتباه گزارش دهنده و یا نگارنده باشد. چرا که بر اساس مستندات موجود مجموعاً برای بیش از 120 پروژه تحقیقاتی‌، تنها قراردادی به میزان یک سوم رقم مورد اشاره‌، منطبق با ضوابط و معیارهای قانونی منعقد گردیده است.

  3 ـ در خصوص عدم پرداخت کامل مالیات تکلیفی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی لازم به ذکر است این دانشگاه کلیه مالیاتهای متعلقه را پرداخت نموده‌، همچنین اسناد مالی این دانشگاه نیز همه ساله به مراجع ذیصلاح ارائه می‌گردد. در خصوص پرداخت مطالبات مالیاتی‌، بخشنامه‌های لازم به کلیه واحدها و مراکز تابعه دانشگاه ابلاغ گردیده است.

  4 ـ در مورد کمک 120 میلیارد تومانی دولت محترم به دانشگاه آزاد اسلامی لازم به ذکر است وام مورد اشاره بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی‌، به مبلغ 60 میلیارد تومان ( نه 120 میلیارد تومان)‌، آن هم صرفاً به منظور پرداخت شهریه به دانشجویان تخصیص و پس از تلاش فراوان در اختیار این دانشگاه قرار گرفت که کل مبلغ عیناً به صورت وام به دانشجویان پرداخت گردیده است و بدیهی است پس از فراغت از تحصیل بازپرداخت خواهد شد.

  5 ـ دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت اقتصادی نداشته است و تمام فعالیت خود را در زمینه ارتقاء آموزشی، فرهنگی و پژوهشی متمرکز کرده است. بهترین شاهد بر این واقعیت به دوش کشیدن نیمی از بار آموزش عالی کشور با تربیت و آموزش بیش از 1.300.000 دانشجو‌، ایجاد صدها میلیارد تومان زیرساخت آموزشی و بنیادی‌، احداث میلیون‌ ها متر مربع فضای آموزشی و ایجاد دهها هزار فرصت شغلی برای اساتید و کارکنان و همچنین تربیت بیش از 2 میلیون دانش آموخته متخصص بدون دریافت بودجه‌ای از خزانه بیت المال می‌باشد. از این رو دانشگاه آزاد اسلامی نه تنها کوچکترین منفعت اقتصادی را دنبال نکرده بلکه نهایت دقت و صرفه جویی را در خصوص بهره¬گیری بهینه و استفاده صحیح از منابع‌، بر اساس منافع کلان کشور در دستور کار داشته است.

   بر اساس مستندات موجود میانگین بودجه‌ای که دانشگاههای دولتی برای هر دانشجو از خزانه مملکت به صورت مستقیم دریافت کرده اند بین 5 تا 7 برابر شهریه دریافتی به ازای هر دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی است.

  6 ـ دانشگاه آزاد اسلامی موسسه‌ای غیر دولتی و غیر انتفاعی است و متعلق به همه مردم بوده و هیچ یک از مسئولان دانشگاه کوچکترین سهمی در مالکیت مجموعه ندارند و حتی یک ریال از اموال این دانشگاه به مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی تعلق ندارد.

   امید است در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی مزین گردیده است، همگان در جهت تقویت اتحاد ملی و انسجام اسلامی حرکت کرده و نهایت تلاش و کوشش خود را برای تحقق این مهم بکار بندیم.
   


  سید ::: یکشنبه 86/7/22::: ساعت 3:50 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  دکتر احمدی‌نژاد: اگر فشار بیاورند اسم، مستندات و مدارک جاسوسی آن‌ها را منتشر می‌کنیم

  دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، چهارشنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه‌ها و تشکل‌های دانشجویی سراسر کشور اظهار داشت: دانشجو باید به مسائل و موضوعات دقیق‌تر و عمیق‌تر نگاه کند و در این میان تفاهم مبنا قرار می‌گیرد و تقابل هیچ معنایی ندارد.

  وی با بیان این‌که نگاه به مسائل کشور باید آرمانی و انقلابی باشد، گفت: از نگاه دولت همه جوانان به ویژه دانشجویان عزیز و سرمایه جامعه و عناصر انقلاب به شمار می‌روند و نظراتشان محترم و عزیز است.

  رئیس‌جمهور با ابراز خوشنودی از حساسیت و شجاعت بسیار بالای موجود در فضای دانشجویی و دانشگاهی کشور گفت: بدانید حیات و جاودانگی انسان در آرمان‌خواهی و پیگیری اهداف بلند است و دوران دانشجویی بهترین دوران برای حضور تأثیر گذار دانشجویان و نسل جوان در صحنه تعیین سرنوشت است.

  رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، شناخت و حضور در صحنه اصلی را برای دانشجو بسیار مهم خواند و گفت: حضور در صحنه اصلی مستلزم تحمل سختی‌ها، هزینه کردن و مبارزه مستمر است.

  وی افزود: مبارزه به معنای جدال، تقابل و جنگ نظامی نیست بلکه حرکت اصلاحی با نگاه به آینده بهتر و کاهش نابسامانی‌هاست که البته این مبارزه وقتی در سطوح دولت مطرح می‌شود دشوارتر می‌شود.

  رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود در جمع دانشجویان دانشگاه‌ها و تشکل‌های دانشجویی سراسر کشور با رد برخی ادعاها و با تاکید بر این‌که دولت تا استیفای همه حقوق هسته‌ای ملت ایران به هیچ قدرتی باج نخواهد داد، گفت: امروز ایران به فضل الهی و با هوشمندی رهبری و ایستادگی ملت در موقعیت ممتازی قرار دارد.

  رئیس‌جمهور در مورد پرونده هسته‌ای گفت: کسانی بودند و هستند که به طور منظم اطلاعات هسته‌ای کشورمان را به دشمن می‌دادند و ما مستندات فعالیت‌های آن‌ها را داریم. آن‌ها دشمن را تحریک می‌کردند و به آن‌ها می‌گفتند چرا در صدور قطعنامه هسته‌ای تاخیر می‌کنید، زودتر قطع‌نامه بدهید. بعد که غربی‌ها قطع‌نامه می‌دادند، این‌ها به دشمن می‌گفتند چرا قطع‌نامه ضعیف بود، فشار را زیاد کنید تا تسلیم شوند. این افراد اطلاعات بحث‌های درونی مسؤولان در مورد پرونده هسته‌ای را به غربی‌ها می‌دادند که مثلا فلانی با فلانی در موضوعی اختلاف دارند.

  دکتر احمدی‌نژاد ادامه داد: دستگاه اطلاعاتی ما که در صدد برآمد با این‌ها برخورد کند، تاکنون فشارهای زیادی را متحمل شده است و البته آن‌ها فشارشان را ادامه می‌دهند، اما ما ایستاده‌ایم و اگر لازم باشد موضوع را جار می‌زنیم و لازم باشد شهر به شهر، کوچه به کوچه می‌رویم و در مورد این‌ها با مردم سخن می‌گوییم. اگر این‌ها بخواهند به کار خودشان ادامه دهند و به دستگاه قضایی و اطلاعاتی فشار بیاورند، اسم آن‌ها و مستندات و مدارک جاسوسی آن‌ها را منتشر می‌کنیم. چرا وزارت اطلاعات مستندات این‌ها را منتشر نمی‌کند؟

  محمود احمدی‌نژاد اضافه کرد: غربی‌ها اخیرا مایوس شده‌اند. چنانچه یکی از این غربی‌ها به من گفت: ما معتقدیم که باید دوره احمدی‌نژاد بگذرد. در این دوره نمی‌شود کاری کرد. به او گفتم که احمدی‌نژاد کسی نیست. باید دوره خداپرستی بگذرد که شما بتوانید در ایران کاری بکنید و امتیازی بکیرید. ملت ایران ایستاده است.

  رئیس‌جمهور افزود : طی دوسال اخیر به لطف خدا چرخه سوخت هسته‌ای تکمیل شده و علاوه برآن برخی تحمیل‌های سنگین علیه ملت ایران نیز کنار گذاشته شده است. ملت ایران آماده گفت‌وگو با همه در مورد مسائل مختلف جهان است اما از حقوق مسلم خود در موضوع هسته‌ای سرسوزنی عقب نمی‌رود. قدرت‌های زورگو باید اجازه دهند آژانس به فعالیت قانونی خود بپردازد تا آبرویشان حفظ شود زیرا در دو سال اخیر هرچه بیشتر فشار آورده‌اند به ضرر خودشان بوده است.

  دکتر احمدی‌نژاد با بیان این که خودباوری لازمه همه کارهاست گفت: رمز پیروزی در مسائل مختلف به ویژه موضوع هسته‌ای، ایستادگی است زیرا در غیر این صورت استقلال ما در دیگر عرصه‌ها را نیز می‌گیرند.

  رئیس‌جمهور در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در مورد تعلل در پیگیری مساله دانشگاه آزاد نیز اظهار داشت: برخی مقامات بلندپایه توصیه کرده‌اند در شرایط هسته‌ای روی این موضوع فشار نیاوریم.

  رئیس‌جمهور در ادامه با ذکر چندین نمونه، مسائل دانشگاه آزاد را ارائه کرد و گفت: دانشگاه آزاد فقط در یک نمونه با یک مرکز تحقیقاتی وابسته به یک مجمع [تشخیص مصلحت نظام] و سازمان که از بودجه دولتی استفاده می‌کند قرار دادی 4 میلیاردی منعقد کرده است که نقش مصر در معادلات منطقه‌ای را بررسی کند. من به این‌ها نامه نوشتم که یک دانشجوی علوم سیاسی می‌تواند این را به عنوان یک رساله دانشجویی انجام دهد. این موضوع به چه درد دانشگاه آزاد می‌خورد، قرار داد مطالعاتی دیگری داشتند در مورد مناسبات بین‌الملل و ... شما معادل همین پول را می‌توانستید به دانشجویان تخفیف بدهید. این رقم یک درصد بودجه آموزشی دانشگاه آزاد است.

  در این زمان، دانشجویان عضو برخی تشکل‌های وابسته به دانشگاه آزاد - اتحادیه اول و اتحادیه دوم - به صحبت‌های رئیس‌جمهور اعتراض کرده و خواستار عدم دخالت دولت در امور این دانشگاه شدند.

  رئیس‌جمهور در پاسخ اظهار داشت: این دانشگاه کار اقتصادی می‌کند، نه کار آموزشی. درصدی به عنوان مالیات از حقوق کارکنان خود کم می‌کند اما به دستگاه دولتی مسؤول این امر نمی‌دهد. دولت نزدیک 120 میلیارد تومان به این دانشگاه کمک مالی کرده است. زمین در اختیار این دانشگاه قرار داده است. دانشگاه آزاد را از بسیاری عوارض معاف کرده است. اما در عوض، چرا مثلا 4 میلیارد تومان باید صرف کاری شود که بر خلاف ماموریت آموزشی این دانشگاه است. چرا این هزینه‌های هنگفت را در مکان‌های ورزشی، خوابگاه‌ها، تخفیف شهریه و ... صرف نمی‌کنند. این دانشگاه کار اقتصادی می‌کند.

  رئیس‌جمهور در حالی که با شعار "فقر و فساد و تبعیض، احمدی‌نژاد به پا خیز" دانشجویان مواجه شده بود، ادامه داد: به ما گفتند سکوت کنیم چون سیاسی می‌شود. چرا وقتی می‌خواهیم یک نقطه را اصلاح کنیم سیاسی می‌کنند. برای آن‌که سیاسی نکنند، سکوت کردیم. ما دوستار دانشجویان، اساتید و اصل دانشگاه هستیم، اما مدیریت و روش اداره دانشگاه را باید اصلاح کرد. اگر می‌خواستیم با دانشگاه آزاد برخورد کنیم، من اجازه می‌دادم نتیجه تحقیق و تفحص از این دانشگاه منتشر شود.  سید ::: پنج شنبه 86/7/19::: ساعت 1:32 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  <      1   2      
  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 30
  بازدید دیروز: 123
  کل بازدید :478925

  >> درباره خودم <<
  احمدی نژاد 2 - ولایت
  سید
  نه شکوفه ای نه برگی نه ثمر نه سایه دارم همه حیرتم که دهقان به چه کار کشت ما را

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  احمدی نژاد 2 - ولایت

  >>آرشیو شده ها<<

  >>لینک دوستان<<
  رهبری
  ریاست جمهور
  رجانیوز
  افشا گری
  افشا گری
  بیداری 57
  خاتمی نیوز
  مسعود ده نمکی
  طنز های سیاسی (اکینا)
  مرکز اسناد انقلاب اسلامی
  نوشته های یک کج و معوج
  گذری بر سیاست خارجی
  نوشته های یک روزنامه نگار
  نشریه دانشجویی ایران 1404
  جوانان عدالتخواه و تحولگرا
  دولت اسلامی-اعجاز نهم
  مصائب احمدی نژاد
  علیرضا احمدی نژاد
  روزنامه دانشجویی
  بچه های سوم تیر
  خبرنگار مسلمان
  سهیل کریمی
  دست گرم تو
  نسل خمینی
  فصل آگاهی
  خاکریزیسم
  عقل سرخ
  حریم یاس
  صدای ما
  عطشان
  شب بو
  تا آخر
  نگرانی
  بحر
  دیده بان
  مهراوه من
  روزنتیگ های ...
  آرمانشهر
  فارس
  خمینیسم
  کیان
  سیطره
  نسل بیدار
  ققنوس
  خبرهای ضد اسلامی و ضد ایرانی
  تحلیل سیاسی
  موسسه پژوهش های سیاسی
  روز نوشت های دانشجوی مسلمان
  بیم موج
  عدالت جو
  محراب اندیشه
  سپهر نیوز
  مهر
  انصار نیوز
  جهان نیوز
  نادر گنجی
  نو اندیش
  نوسازی
  الف
  واژگون
  بسیج جهانی
  رایگاه
  قاسم
  شیعه
  قدس
  خدمت
  عصر ایران
  این روزها
  دریچه

  رهپویان وصال
  تابناک
  این روز
  تیک نیوز
  عیاران
  دیدار
  گل آقا
  موج
  واحد مرکزی
  رسا
  شانا
  خبرنگاران
  اسراء
  پانا
  آفتاب
  نوروز
  ایرنا
  برنا
  بولتون
  قطره
  جامعه
  majlese8
  hawzah
  jameeh
  mellat.majlis
  parlemaneh8
  partosokhan
  مستقل
  عدالتخواهی
  نقطه
  انصار حزب الله
  تدوین مطالعات
  اصولگرایان
  شریف


  >>لوگوی دوستان<<


  >>لیست تمام یادداشت ها<<

  >>جستجو در وبلاگ<<
  جستجو:

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >> پیوندهای روزانه <<