8 سفر احمدی ن‍ژاد به نفع آمریکا بود! - ولایت
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
[ و در صفت دنیا فرمود : ] مى‏فریبد و زیان مى‏رساند و مى‏گذرد . خدا دنیا را پاداشى نپسندید براى دوستانش و نه کیفرى براى دشمنانش . مردم دنیا چون کاروانند ، تا بار فکنند کاروانسالارشان بانگ بر آنان زند تا بار بندند و برانند . [نهج البلاغه]
سفر احمدی ن‍ژاد به نفع آمریکا بود! - ولایت
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • پارسی یار
 • محمد رفسنجانی:سفر احمدی ن‍ژاد به نفع آمریکا بود!

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه توفیق اصلی سفر احمدی نژاد متعلق به آمریکایی‌ها بود و نه ایرانی ها، گفت: سفر احمدی نژاد به نیویورک دستاورد خاصی نداشت.

  رئیس اسبق سازمان صداوسیما در گفتگو با مهر در تحلیل ابعاد مختلف سفر رئیس جمهور به آمریکا و سخنرانی وی در دانشگاه کلمبیا گفت: در این سفر اتفاقی که افتاد این بود که دکتر احمدی نژاد تقریبا مواضع قبلی خود را در موضوعات مختلف پس گرفت، مثلا در مورد نابودی اسرائیل یا هولوکاست.

  وی افزود: مسئله مهمی که در سخنرانی دانشگاه کلمبیا اتفاق افتاد، این بود که آقای احمدی نژاد در پاسخ به سئوالی در مورد رابطه ایران و آمریکا گفت: اگر دولت آمریکا حق ملت ایران را رعایت کند، خواهد دید که ملت ایران بهترین دوست دولت آمریکا خواهد شد! این حرف واقعا از مواضع و شعارهای اصلی انقلاب اسلامی بعید بود. حضرت امام (ره) از سال 42، آمریکا را شیطان بزرگ نامیده بودند، من نمی دانم چطور می شود که چنین سخنی گفته می شود؟

  ( البته ایشان اگر حافظه قوی تری داشتند به راحتی یادشان می آمد که یکی از بحث های داغ همین یکی دو هفته اخیر خاطرات برادرجانشان اکبر آقا در مورد حذف شعار مرگ بر امریکا بود. این حرفها اگر مصداقی داشته باشد این مصداق همانا برادر اوست. راستی ایشان یکی دو هفته قبل کجا تشریف داشتند.)

  این عضو ارشد حزب کارگزاران ادامه داد: در مورد رابطه با آمریکا، حرف های زیادی زده می شود. بعضی ها از گفتگو و مذاکره و حتی رابطه مشروط سخن گفته اند، اما حرفی که آقای احمدی نژاد زد بی سابقه بود. احمدی نژاد نه تنها مواضع قبلی اش را پس گرفت ، بلکه با گفتن این حرف عجیب چیزی به آمریکایی ها داد که در 30 سال اخیر کسی به آنها نداده بود.

  هاشمی تصریح کرد: به اعتقاد بنده ، توفیق اصلی سفر آقای احمدی نژاد، مال آمریکایی ها بود نه ایرانی ها.

  وی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری برای روابط بین المللی نظام، چارچوب مشخصی را تعریف کرده اند، همه روابط خارجی نظام باید در چارچوب اصل "مصلحت، عزت، حکمت" باشد، من نمی دانم در سفر اخیر آقای رئیس جمهور،عزت تحقق پیدا کرده است؟ آیا توهین به نفر دوم نظام، عزت است؟ چه حکمتی ایجاب می کرده که ایشان در دانشگاه کلمبیا، همه مواضع خودش را پس بگیرد؟

  (حضرت آیت الله خامنه اى رهبر معظم انقلاب اسلامى عصر دیروز در دیدار رئیس جمهور با ایشان، سفر دکتر احمدى نژاد به آمریکا را سفرى خوب، پربرکت و مایه سرافرازى ملت ایران خواندند.

  رهبر معظم انقلاب اسلامى تأکید کردند: سخنرانى شما در دانشگاه کلمبیا و مسئله اى که در این دانشگاه پیش آمد و همچنین سخنرانى شما در مجمع عمومى سازمان ملل در مجموع مایه سرافرازى ملت ایران شد.

  ایشان با ابراز خرسندى از سخنان، رفتار و منش رئیس جمهور در سفر به آمریکا، افزودند: محتواى این سخنان و برخورد و منشى که شما در مواجهه با مسائل مختلف داشتید، خوب بود.)

  وی تصریح کرد: البته رسانه های داخلی چیز دیگری می گویند اما واقعیت چیز دیگری است، من دراین سفر هیچ دستاورد خاصی را نمی بینم، مگر اینکه یک توافقی در سطح بالا صورت گرفته باشد که ایشان برود و همه مواضع اش را پس بگیرد.

  هاشمی پیش از این نیز در یک اظهار نظر منحصر به فرد گفته بود که دولت نهم هیچ دستاورد خاصی نداشته است.این اظهار نظر عجیب محمد هاشمی البته با واکنش هم حزبیهایش مواجه شد و در اولین گام اسحاق جهانگیری با تخطئه این حرف هاشمی گفت که از دیدگاه وی دولت تمام خصوصیتهای مثبتی که رهبر انقلاب برای دولت نهم برشمردند، معتقد است.

  حضرت آیت‌الله نوری همدانی در نامه‌ای به رئیس جمهور تأکید کرد: تدبیر شما باعث سرافرازی مسلمانان جهان شد.

  متن کامل این نامه به شرح زیر است:

  جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد رییس جمهور محترم و موفق دامت توفیقاته

  شجاعت حماسی و تدبیر افتخار و عزت‌آفرینی که موجب پیروزی درخشان شما و نیل به قله‌ فضیلت که حقا مصداق روشن بیان حضرت امیرمومنان علیه‌السلام «وافضل من ذلک کله کلمه عدل عند امام جائر» بود باعث خوشوقتی و سرافرازی مسلمانان جهان مخصوصا ملت انقلابی ایران گردید. لله درکم و علیه اجرکم و جزا کم الله خیرا.

  برادر محترم! شما با شجاعت و تدبیر خود توانستید پیام و منطق دین‌مدارانه ایران اسلامی را در دانشگاه کلمبیا و مجمع عمومی سازمان ملل به گوش جهانیان برسانید.

  این موضوع توفیق بزرگی بود؛ خدا را شکر کنید زادکم الله توفیقا.

  دشمنان کینه‌توز اسلام هر چند عضوا علیکم الانامل من الغیظ ولی برادر عزیز قل موتوا بغیظکم ان الله علیم بذات الصدور. شما می‌دانید که ان صبرنا و اتقینا لا یضرنا کید هم شیئا و نحن بعون الله تعالی صابرون و بتوفیق الله سبحانه فی سبیل التقوی سالکون.

  الحمدلله رب العالمین

  هیات محترم دولت را نیز سلام می‌رسانم.                                

                        آیت الله مکارم شیرازی          

   بر محبوبیت احمدی ن‍ژاد افزوده شد

  آیت‌ الله‌‌‌ مکارم‌ شیرازی‌، از مراجع عظام تقلید،سفر رئیس‌ جمهور‌ی اسلامی ایران را به‌ آمریکا پیروزمندانه‌ و موفق‌ ارزیابی‌ کرد‌.

  آیت‌ الله‌‌‌ مکارم‌ شیرازی‌ روز شنبه در سلسله‌ مباحث‌ تفسیر قرآن‌ کریم‌ در شبستان‌ امام‌ خمینی‌ حرم‌ مطهر حضرت‌ معصومه ‌‌(س‌) از اعلام‌ مواضع صریح‌ و اصولی‌ آقای احمدی نژاد در این‌ سفر تقدیر کرد.‌

  ایشان برنامه‌ ریزی‌ ایادی‌ امریکا و رژیم‌ صهیونیستی‌ را برای‌ بی‌ احترامی‌ به‌ رئیس‌ جمهور کشورمان در دانشگاه‌ کلمبیا یاد آور شد و افزود: به‌ خواست‌ خدا علیرغم‌ این‌ دسیسه‌ ها بر محبوبیت‌ رئیس‌ جمهور ایران‌ اسلامی‌ افزوده‌ شد.‌‌

  آیت‌ الله‌‌‌ مکارم‌ شیرازی‌ با اشاره‌ به‌ بازتاب سخنان‌ رئیس‌ جمهور بین‌ آزادی‌ خواهان‌ جهان‌گفت:مواضع رئیس‌ جمهور برای‌ جهان‌ اسلام‌ هم‌ افتخار آمیز بود‌.  سید ::: دوشنبه 86/7/9::: ساعت 10:30 صبح
  نظرات دیگران: نظر

  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 64
  بازدید دیروز: 80
  کل بازدید :476361

  >> درباره خودم <<
  سفر احمدی ن‍ژاد به نفع آمریکا بود! - ولایت
  سید
  نه شکوفه ای نه برگی نه ثمر نه سایه دارم همه حیرتم که دهقان به چه کار کشت ما را

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  سفر احمدی ن‍ژاد به نفع آمریکا بود! - ولایت

  >>آرشیو شده ها<<

  >>لینک دوستان<<
  رهبری
  ریاست جمهور
  رجانیوز
  افشا گری
  افشا گری
  بیداری 57
  خاتمی نیوز
  مسعود ده نمکی
  طنز های سیاسی (اکینا)
  مرکز اسناد انقلاب اسلامی
  نوشته های یک کج و معوج
  گذری بر سیاست خارجی
  نوشته های یک روزنامه نگار
  نشریه دانشجویی ایران 1404
  جوانان عدالتخواه و تحولگرا
  دولت اسلامی-اعجاز نهم
  مصائب احمدی نژاد
  علیرضا احمدی نژاد
  روزنامه دانشجویی
  بچه های سوم تیر
  خبرنگار مسلمان
  سهیل کریمی
  دست گرم تو
  نسل خمینی
  فصل آگاهی
  خاکریزیسم
  عقل سرخ
  حریم یاس
  صدای ما
  عطشان
  شب بو
  تا آخر
  نگرانی
  بحر
  دیده بان
  مهراوه من
  روزنتیگ های ...
  آرمانشهر
  فارس
  خمینیسم
  کیان
  سیطره
  نسل بیدار
  ققنوس
  خبرهای ضد اسلامی و ضد ایرانی
  تحلیل سیاسی
  موسسه پژوهش های سیاسی
  روز نوشت های دانشجوی مسلمان
  بیم موج
  عدالت جو
  محراب اندیشه
  سپهر نیوز
  مهر
  انصار نیوز
  جهان نیوز
  نادر گنجی
  نو اندیش
  نوسازی
  الف
  واژگون
  بسیج جهانی
  رایگاه
  قاسم
  شیعه
  قدس
  خدمت
  عصر ایران
  این روزها
  دریچه

  رهپویان وصال
  تابناک
  این روز
  تیک نیوز
  عیاران
  دیدار
  گل آقا
  موج
  واحد مرکزی
  رسا
  شانا
  خبرنگاران
  اسراء
  پانا
  آفتاب
  نوروز
  ایرنا
  برنا
  بولتون
  قطره
  جامعه
  majlese8
  hawzah
  jameeh
  mellat.majlis
  parlemaneh8
  partosokhan
  مستقل
  عدالتخواهی
  نقطه
  انصار حزب الله
  تدوین مطالعات
  اصولگرایان
  شریف


  >>لوگوی دوستان<<


  >>لیست تمام یادداشت ها<<

  >>جستجو در وبلاگ<<
  جستجو:

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >> پیوندهای روزانه <<