8 حمایت های رهبری از دولت - ولایت
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دوستیِ برادران دنیایی، بر اثر زودْ گسلیِ علل آن، گسسته می شود . [امام علی علیه السلام]
حمایت های رهبری از دولت - ولایت
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • پارسی یار
 • استفاده فرهنگی از حاکمیت «دولت حزب اللهی»و «رئیس جمهور مکتبی»

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به جهت گیری ارزشی و انقلابی دولت نهم تصریح کردند: با روی کار بودن یک دولت حزب اللهی و رئیس جمهور مکتبی زمینه برای حرکت عمیق فرهنگی بیش از پیش فراهم است.

   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت ضمن بیان فرازهایی از سخنان حکمت آمیز حضرت علی (ع) در نهج البلاغه، بر لزوم رشد بیش از پیش مکارم اخلاق در جامعه و اهتمام مسئولان برای حرکت فرهنگی قوی جهت تعمیق و نهادینه کردن ارزشهای اخلاقی تأکید کردند.

   رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به توصیه های حضرت علی (ع) به فرزند بزرگوار خود حضرت امام حسن (ع) افزودند: آن حضرت والاترین بی نیازی انسان را خِرد و بزرگترین تنگدستی و فقر او را دوری از مسیر عقل می دانند ضمن آنکه بر لزوم پرهیز از عجب و خودشگفتی و دوستی با انسانهای نادان، بخیل، گناهکار و دروغگو تأکید می کنند.

   ایشان با اشاره به توصیه حضرت علی (ع) برای رشد مکارم اخلاق در جامعه خاطرنشان کردند: مکارم اخلاق فقط به معنای اخلاق نیکو نیست بلکه صفات پسندیده ای همچون صبر، گذشت، شکر، احسان، مروت نسبت به مردم، ترحم به زیردستان و شجاعت و ایستادگی در مقابل کج رویها از مکارم اخلاق است که باید در میان آحاد مردم به ویژه مسئولان گسترش یابد.

   حضرت آیت الله خامنه‌ای با یادآوری اهمیت مضاعف تکیه بر عقل و تدبیر در مسائل مرتبط با کشور و ملت افزودند: برخی مواقع معنای خردورزی دچار تحریف می شود و حرکت براساس عقل و تدبیر، کنار گذاشتن کارهای بزرگ و کاهش شتاب در کارها معنی می شود در حالیکه در برخی امور اقتضای خردورزی حرکت آرام و ملایم و در برخی امور نیز اقتضای عقل، حرکت پرشتاب و اقدام همراه با قاطعیت و شجاعت است.

   رهبر انقلاب اسلامی، طمع، شهوات انسانی، خشم و خودشگفتی را دشمنان خردورزی برشمردند و تصریح کردند: مسئولان باید همواره مراقب باشند تا دچار این ضعف ها و دام های بزرگ نشوند.

   ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، گرایش روزافزون آحاد جامعه به ویژه جوانان به مسائل معنوی و ارزشهای اسلامی را بعد از 28 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، از معجزات انقلاب و واقعیاتی انکارناپذیر دانستند و تأکید کردند: اقبال نسل جوان امروز به تضرع و عبادت، و عمق دینی آنان یک پدیده الهی و از رویش های انقلاب اسلامی است که باید در جهت نهادینه کردن آنها در نسل های آینده تلاش بیشتر و جدی تری انجام شود.

   حضرت آیت الله خامنه ای تعمیق این ارزش‌ها را منوط به رشد مکارم اخلاق در جامعه دانستند و خاطرنشان کردند: اگر امروز در جامعه شاهد رویش های انبوه تر، عقلانی تر و امیدبخش تر از ریزش های 28 سال گذشته هستیم، دلیل آن مجاهدت های خاموش برخی انسانها در سالهای گذشته است که باید این حرکت با یک تلاش خستگی ناپذیر، منسجم و فشرده فرهنگی ادامه یابد تا شاهد رویش های بیشتری در نسل های آینده باشیم.

   ایشان با اشاره به جهت گیری ارزشی و انقلابی دولت نهم تصریح کردند: با روی کار بودن یک دولت حزب اللهی و رئیس جمهور مکتبی زمینه برای حرکت عمیق فرهنگی بیش از پیش فراهم است و همه دستگاههای مسئول اعم از وزارت ارشاد، صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید در جهت ارتقای ارزشهای اخلاقی و ایمان دینی جامعه به طور جدی تلاش کنند.

   حضرت آیت الله خامنه ای همچنین لزوم غافل نشدن از کید و مکر دشمن را یادآور شدند و خاطرنشان کردند: از دشمن نباید ترسید اما هیچگاه دشمن را نیز نباید کوچک شمرد زیرا لازمه عقل و تدبیر مراقبت از شبیخون دشمن در زمینه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است.

   رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: در این خصوص همه دستگاهها مسئول هستند و باید به وظیفه خود عمل کنند اما هماهنگی دستگاهها براساس قانون به عهده دولت و در رأس آن شخص رئیس جمهور است.

   در ابتدای این دیدار آقای احمدی نژاد رئیس جمهور با اشاره به روحیه بسیار خوب، نشاط و معنویت روزافزون مردم به ویژه جوانان، ملت ایران را زبان گویا و الگوی ملتهای دنیا دانست و گزارشی از برنامه ریزی دولت برای تلاش بیش از پیش در مسائل فرهنگی ارائه کرد.

   در پایان این دیدار نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حضرت آیت الله خامنه ای اقامه شد و سپس اعضای هیأت دولت، روزه خود را به همراه رهبر انقلاب اسلامی افطار کردند.  سید ::: دوشنبه 86/7/16::: ساعت 11:46 صبح
  نظرات دیگران: نظر

  دیدار هزاران نفر از زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی همزمان با آغاز سال 1386(01/01/1386)

  حمایت خاص از دولت فعلی نیز متکی بر دلایلی است که جایگاه مهم دولت در ساختار سیاسی- مسئولیتهای سنگین قوه مجریه و جهت گیری اسلامی و انقلابی دولت نهم از جمله آنهاست.

  دیدار اساتید دانشگاههای استان خراسان رضوی - لزوم حرکت مصمم در جهت ارتقای علمی کشور (25/02/1386 )

  ارتباط صنعت و دانشگاهها نیز یکی از زمینه های مهم برای رشد علمی محققان جوان است که این نیاز جدی خوشبختانه در دولت نهم برآورده شد و تأسیس معاونت علمی از برکات این دولت است.

  دیدار جمع کثیری از علماء، فضلا و روحانیون کشور - تبیین جایگاه و وظایف روحانیت (26/02/1386)

  علیرغم همه این دشمنی‌ها، امروز ارزش‌های انقلاب و امام راحل (ره) سخن اول و حرف رایج در جامعه است و دولت نیز صریحاً و علناً به این ارزش‌ها افتخار می‌کند.

  دیدار هزاران نفر از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاههای سراسر کشور (31/02/1386 )

  دشمن برای ناکارآمد جلوه دادن دولت مکتبی و حامی ارزشهای اسلامی در پیشرفت اقتصادی کشور مانع تراشی می کند.

  دیدار رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی (08/03/1386 )

  باید با دولت همراهی کرد و نباید دولت اصولگرای معتقد به مبانی انقلاب و به شدت در حال تحرک و خدمت به مردم، تضعیف شود.

  دیدار رئیس جمهور، جمعی از مدیران اجرایی و کارگزاران سراسر کشور (09/04/1386 )

  شرایط کنونی کشور به لحاظ اینکه شعارهای اساسی انقلاب اسلامی محور برنامه ریزیها و سیاستهای دولت قرار گرفته شرایطی استثنایی است و با انتخاب ملت ایران، دولتی بر سرکار آمده که گفتمان مفاهیم انقلاب، گفتمان غالب و رایج آن است.

  در سالهای گذشته برخی افراد و حتی برخی مخلصان انقلاب، تصور می کردند شعارهای اصلی انقلاب اسلامی همچون سربلندی اسلام، عدالت، مبارزه با استکبار، و تلاش برای رفع محرومیت، دیگر جایگاهی ندارند و دوران آنها به پایان رسیده است و حتی برخی به این شعارها گستاخی و جسارت نیز کردند اما به همت مردم و روی کار آمدن دولت نهم، این شعارها و ارزشها بار دیگر احیا شده است.

  یکی از ویژگیهای بارز دولت نهم شجاعت است. مسئله بنزین از جمله این کارهاست که دولت شجاعانه تصمیم گیری و اقدام کرد.

  موضع جمهوری اسلامی ایران در عرصه سیاست خارجی، از ابتدا، موضع تهاجمی بوده است و تبدیل این سیاست به موضع تدافعی خطاست و متأسفانه این خطا گاه اتفاق افتاده است.

  دیدار هزاران نفر از اقشار مختلف مردم با رهبر معظم انقلاب (06/05/1386 )

  امروز، برخلاف تلاش های ناکام دشمنان نظام اسلامی، اسلامی، ملت ایران در میان ملت های مسلمان عزیز است و به برکت شعار عدالت و مردم دوستی که بحمدالله به طور دائم بر زبان دولتمردان جاری است، ایران اسلامی، راه خود را با نشاط و اقتدار ادامه می دهد .

  دیدار رییس جمهور و هیات دولت با رهبر معظم انقلاب (04/06/1386 )

  پایبندی دولت نهم به اصول و ارزشها، عدالت خواهی، شجاعت و قاطعیت، شوق خدمت به مردم، پرکاری و تلاش، برخورداری از «روحیه تحول گرایی و اصلاح حقیقی}} و ایستادگی در برابر زیاده طلبی های استکبار از ویژگیهای برجسته دولت آقای احمدی نژاد است .

  جامعه بشری و ملت ایران تشنه امید و عدالت است و دولت نهم نیز با بلند کردن پرچم عدالت، در دلهای ملت امید ایجاد کرده است و به همین علت مصادف شدن هفته دولت و ایام نیمه شعبان، دلنشین و با معناست.

  البته در برخی دوره ها، غبارهایی برروی اصول انقلاب نشسته اما اصول و مبانی انقلاب، امروز زنده تر و برجسته تر از همیشه در قول و عمل دولت مطرح و پیگیری می شود و فضای اصولگرایی و وفاداری به مبانی انقلاب و امام را بر جامعه حاکم کرده است.

  پیگیری عدالت از دیگر شاخص های بسیار برجسته دولت نهم است.

  حرکت در «وادی طولانی – دشوار و پرخطر عدالت»، طبعاً در کوتاه مدت به همه نتایج مورد نظر نمی رسد اما جهت گیری عدالت طلبانه و همین قدمهایی که دولت در این مسیر برمی دارد بسیار با ارزش است.

  پرکاری و تلاش بی وقفه از دیگر خصوصیات دولت است.

  اصلاح واقعی «یعنی ایجاد تغییرات اساسی و ساختاری در جهت صلاح»، و دولت نهم به این کار همت گماشته است.

  در جهان کنونی که «قدرت»، تنها منطق حاکم بر روابط بین المللی است هرگونه وادادگی باعث خسارت و ضرر خواهد شد و دولت با درک همین واقعیت در مقابل زیاده خواهان ایستاده و باعث عزت ملی شده است.

  سفرهای استانی و درک عینی و عمیق درددلها و مشکلات مردم از دیگر خصوصیات خوب دولت است.

  دیدار نمایندگان منتخب ملت در مجلس خبرگان (15/06/1386 )

  رئیس جمهور کنونی، مردی مؤمن، شجاع، پاک دست، معتقد به اصول، به شدت فعال و با پشتکار است و همه وظیفه داریم از قوای سه گانه و به ویژه دولت و رئیس جمهور حمایت کنیم.  سید ::: سه شنبه 86/6/27::: ساعت 1:0 صبح
  نظرات دیگران: نظر

  تنفیذ حکم ریاست جمهورى از سوى مقام معظم رهبرى 12/5/84

  ملت ما با اکثریتى قاطع شخصیتى انقلابى و دانشمند و مدیرى شایسته و کارآزموده و داراى سوابق مجاهدت صادقانه در صحنه هاى گوناگون را به ریاست جمهورى برگزیده است. سخن صریح و قاطع و صادقانه ایشان در تعهد به خدمتگزارى و رفع محرومیت ومبارزه با فساد و لحن افتخار آمیز ایشان در پایبندى به اسلام و آرمانهاى انقلاب که با منش مردمى و ساده زیستى همراه بود دلها و آراى مردم را متوجه ایشان کرد و مسؤولیت مهم ریاست جمهورى را بر دوش ایشان نهاد.

  در دیدار رئیس جمهور و هیأت دولت: 8/6/84

  یکى از شعارهاى این دولت، عدالت است. عدالت یقیناً محور انقلاب بود؛ در این شکى نیست. هیچ دولتى هم از اول نیامده صریحاً بگوید من نمى‏خواهم طبق عدالت رفتار کنم؛ لیکن من باید از آقاى احمدى‏نژاد تشکر کنم که ایشان کار جدیدى کردند؛ عدالت محورى را به عنوان یک شعار گذاشتند وسط؛ این کار خیلى بزرگى بود. وقتى که ایشان تبلیغات انتخاباتى مى‏کردند، به افراد خانواده‏ى خودم مى‏گفتم اگر آقاى احمدى‏نژاد رأى هم نیاورد، این خدمت بزرگ را به انقلاب کرد که شعار عدالت محورى را مطرح کرد؛ نگذاشت به فراموشى سپردنِ این شعار بشود یک سنت. این شعار مطرح شد و ذهن‏ها را به خودش متوجه کرد. خوشبختانه مردم هم فهمیدند، خواستند، دوست داشتند و رأى دادند. این کار، کار مهمى است. بنابراین عدالت‏محور بودنِ این دولت حرف بزرگى است؛ طرح این شعار به عنوان محور حرکت دولت، یک کار جدید است؛ خودش یک تحول است؛ به این پایبند باشید.

  اقدام آقاى احمدى نژاد در مطرح کردن شعار عدالت محورى باعث جلوگیرى از به فراموشى سپرده شدن این شعار بسیار اساسى شد.

  کسانى که این تهمتها( تحجر) را به دولت جدید مى زنند، رفتارشان بسیار شبیه متحجران است.

  بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در دیدار کارگزاران نظام (08/08/1384  )

  به برکت گفتمان عدالت و خدمت و مبارزه‏ى با مفاسد، امروز این مجلس و این دولت شکل

  گرفته.

  در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور:23/8/84

  دولت آقاى احمدى نژاد برخاسته از گرایش مردم به شعارهاى انقلابى است.

  همه باید از دولت و رئیس جمهور حمایت کنند.
  جوانان در انتخابات اخیر به شعارهاى عدالتخواهانه و اصولگرایانه گرایش پیدا کردند.

  برخى انتقادات نسبت به دولت غیرمنصفانه است.

   

  امروز بحمدالله رئیس جمهور محترم و دولت با شعارهاى انقلاب اسلامى و براى انقلاب به طور جدى

   حرکت و تلاش مى کنند و همه باید از دولت و رئیس جمهور حمایت و به آنان کمک نمایند.

  دولت آقاى احمدى نژاد  برخاسته از گرایش مردم به شعارهاى انقلابى و دولتى با برکت و کارى است.

  در دیدار هزاران نفر از مردم قم: 19/10/84

  رایحه خدمتگزارى به مردم با تکیه بر شعارهاى انقلاب، فضاى کشور را در بر گرفته است.

  خط و راه امام با وجود همه دشمنیها، همچنان زنده و پابرجا و مستحکم تر از گذشته ادامه دارد

   در صحنه بین المللى ملت و دولت ایران نسبت به گذشته از ابهت و قدرت بیشترى برخوردار شده اند.

  در دیدار پرسنل نیروى هوایى ارتش: 21/11/84

  امروز مسؤولان، مظهر خواست و اراده و اقتدار ملت هستند و دستور رئیس جمهور محترم به سازمان انرژى اتمى و بیانیه ایشان، درست همان چیزى بود که باید متناسب با عزت و اقتدار این ملت باشد.

  22/11/84

  سخنان رئیس جمهورى محترم، حرف دل مردم بود و یکبار دیگر پیوند فکرى و عاطفى میان ملت و دولت را به نمایش گذاشت.

  بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در دیدار استانداران سراسر کشور (08/12/1384 )

  وضعیت کنونى دولت و وضع خاص رئیس جمهور و نوع برخوردى که الان در گفتار و کردار با مردم

   صورت مى‏گیرد، خیلى زمینه‏ى خوبى را به وجود آورده و مردم حقیقتاً امیدوار شده‏اند.

  سفرهاى استانىِ آقاى رئیس جمهور و هیئت دولت، جزوِ کارهاى خیلى خوب

  است.رفتن در میان مردم و حرف‏ها را بى‏واسطه از زبان آنها شنیدن، خیلى در شکل بخشیدن به

   انگیزه‏هاى آن کسى که کار متوجه به اوست، تأثیر دارد.

  پیام رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ به مناسبت حلول سال 1385 (29/12/1384 )

  روى کار آمدن یک دولت مردمى،  حماسه‏ى خدمت‏رسانى و شور و نشاط جوانان در عرصه‏هاى

   مختلف، کشور را در فروردینى از امید و نشاط قرار داده است.

  امروز دولتى مصمم و خدمتگزار در وسط میدان، با مردمى آماده به کار و سرشار از امید، و با

   جوانانى پُرشور و بااستعداد، در این سرزمین حضور دارند و این نوید بزرگى براى آینده‏ى کشور و ملت ماست.

   

   

  فردا ان شاء الله حمایت های رهبری از رئیس جمهور و دولت نهم در سال 85  سید ::: جمعه 86/6/23::: ساعت 8:40 صبح
  نظرات دیگران: نظر

  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 25
  بازدید دیروز: 58
  کل بازدید :483165

  >> درباره خودم <<
  حمایت های رهبری از دولت - ولایت
  سید
  نه شکوفه ای نه برگی نه ثمر نه سایه دارم همه حیرتم که دهقان به چه کار کشت ما را

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  حمایت های رهبری از دولت - ولایت

  >>آرشیو شده ها<<

  >>لینک دوستان<<
  رهبری
  ریاست جمهور
  رجانیوز
  افشا گری
  افشا گری
  بیداری 57
  خاتمی نیوز
  مسعود ده نمکی
  طنز های سیاسی (اکینا)
  مرکز اسناد انقلاب اسلامی
  نوشته های یک کج و معوج
  گذری بر سیاست خارجی
  نوشته های یک روزنامه نگار
  نشریه دانشجویی ایران 1404
  جوانان عدالتخواه و تحولگرا
  دولت اسلامی-اعجاز نهم
  مصائب احمدی نژاد
  علیرضا احمدی نژاد
  روزنامه دانشجویی
  بچه های سوم تیر
  خبرنگار مسلمان
  سهیل کریمی
  دست گرم تو
  نسل خمینی
  فصل آگاهی
  خاکریزیسم
  عقل سرخ
  حریم یاس
  صدای ما
  عطشان
  شب بو
  تا آخر
  نگرانی
  بحر
  دیده بان
  مهراوه من
  روزنتیگ های ...
  آرمانشهر
  فارس
  خمینیسم
  کیان
  سیطره
  نسل بیدار
  ققنوس
  خبرهای ضد اسلامی و ضد ایرانی
  تحلیل سیاسی
  موسسه پژوهش های سیاسی
  روز نوشت های دانشجوی مسلمان
  بیم موج
  عدالت جو
  محراب اندیشه
  سپهر نیوز
  مهر
  انصار نیوز
  جهان نیوز
  نادر گنجی
  نو اندیش
  نوسازی
  الف
  واژگون
  بسیج جهانی
  رایگاه
  قاسم
  شیعه
  قدس
  خدمت
  عصر ایران
  این روزها
  دریچه

  رهپویان وصال
  تابناک
  این روز
  تیک نیوز
  عیاران
  دیدار
  گل آقا
  موج
  واحد مرکزی
  رسا
  شانا
  خبرنگاران
  اسراء
  پانا
  آفتاب
  نوروز
  ایرنا
  برنا
  بولتون
  قطره
  جامعه
  majlese8
  hawzah
  jameeh
  mellat.majlis
  parlemaneh8
  partosokhan
  مستقل
  عدالتخواهی
  نقطه
  انصار حزب الله
  تدوین مطالعات
  اصولگرایان
  شریف


  >>لوگوی دوستان<<


  >>لیست تمام یادداشت ها<<

  >>جستجو در وبلاگ<<
  جستجو:

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >> پیوندهای روزانه <<